Hakkımda

Merhaba

Ben Metin Çakır.
Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.
2017'den bu yana kendi hazırladığım içerikleri bu sayfada paylaşıyorum. 
Sayfa daha çok TYT Türkçe ve AYT Edebiyat ağırlıklı olup konu anlatımı, biyografi, eser özetleri, çözümlü test sorularıaçıklamalı şiir örneklerikonularına göre çıkmış soruların çözümü gibi çalışmaları içermektedir. 
Türk Dili ve Edebiyatı dersinde konu yelpazesi oldukça geniş. Sayfayı hazırlamaya başlarken düşündüğüm şey, dersleri daha verimli işleyebilmekti. Bu sayede öğrenci konuyu sayfadan görsel olarak da takip edebilecek, örnek soruları anında görebilecek ya da ders kitabının dışındaki örnek metinleri ben okurken tahtadan takip edebilecekti.
Yani her şey, kendi derslerimi daha verimli işlemek, notlarıma ve testlerime ulaşmak isteyen öğrencilerimin taleplerini karşılamak için başladı.
"YKS Türkçe-Edebiyat", MEB'in onayladığı -engellemediği demek daha doğru belki- sitelerden biri. Öğretmen arkadaşlarım, uygun bulurlarsa tabii, sayfayı akıllı tahtada açarak rahatlıkla kullanabilir, testleri de ücretsiz indirip öğrencilerine dağıtabilirler.
Hemen her konu testi ve konularına göre sınıflandırılmış olan çıkmış sorular pdf olarak hazırlanmış olup bağlantısı ilgili sayfanın altında verilmiştir.

PDF Konu Anlatımları, Reklamlar ve Destek

Önce sayfadaki konu anlatımlarını ya da hazırlayacağım çalışma sayfalarını temin etmek isteyenler için bir haber vereyim. Sitedeki ders notlarımı fırsat buldukça -talep oldukça da diyebilirim- pdf olarak Shopier'e yüklemekteyim.
Buradaki sayfamı ziyaret ederek küçük bir meblağ karşılığında notları bilgisayarınıza güvenle indirip kullanabilirsiniz. Sayfaya ulaşmak için tıklayınız.
Bunun yanı sıra siteye dair yorumlarınızı sayfanın altına yazarakana sayfadaki takip et butonuna tıklayarak, sayfanın linkini paylaşarak ya da sayfayı sosyal medyadan takip ederek de bana destek olabilirsiniz.
Malumunuz "Marifet iltifata tabidir, müşterisiz meta zayidir."
Bu arada siteden konu testi indirmenin her zaman ücretsiz ve herkese açık kalacağını da belirtmek isterim.
Daha çok okuyan, yazan, üreten bir toplum olabilmemiz ümidiyle...
İyi çalışmalar...

Kısa Biyografi

1973 İzmit doğumluyum.
1997'de Erciyes Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldum. 
Aynı yıl Şereflikoçhisar Çalören Lisesine edebiyat öğretmeni olarak atandım. 
2001'den 2006'ya kadar Kocaeli Seka Çocuk Dostları Lisesinde görev yaptım. 
2006'da Anadolu Liseleri Öğretmen Seçme Sınavına girerek Kocaeli Anadolu Lisesine atandım. 
2011-2015 yılları arasında ise Seka Çocuk Dostları Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde müdür yardımcısı olarak çalıştım. 
Eylül 2015'te Kocaeli Anadolu Lisesine öğretmen olarak döndüm.
Okuldaki görevimin yanı sıra MEB Kitap Yazım Komisyonunda dil uzmanı olarak çalıştım.
Temmuz 2023'te artık yirmili yaşlarına gelen otizmli oğlumla ilgilenmek için emekli oldum.

İletişim

eposta: metincakir73@gmail.com

eposta: yksedebiyat.org@gmail.com

WhatsApp: 0 505 920 28 28

blog: metin'ce

Sosyal Medya

twitter: @yksdebiyatorg

facebook: www.facebook.com/yksedebiyat.org

instagram: yksedebiyatorg
7 yorum:

 1. Bu siteyi kurma amacınız ve içerikler çok güzel hocam, ben Adana'da bir kurs merkezinde edebiyat öğretmeni olarak çalışıyorum bir yıldır sitenizi yakından takip ediyorum ve yararlanıyorum.Yolunuz Adana'ya düşerse tanışmak isterim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Faydalı olabildiğime sevindim. Davetiniz için de teşekkür ederim, yolunuz düşerse ben de beklerim.

   Sil
 2. Sayfanız yararlı ve ilgi çekici.Bir öğrenci için şans.Emeğinize sağlık öğretmenim. Ben de faydalanıyorum bir öğretmen olarak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim öğretmenim, yorumlarınız ve desteğiniz benim için çok önemli.

   Sil
 3. Metin hocam ; ellerinize , emeğinize, birikiminize sağlık. İnanılmaz faydalı bir site hem kendim hem de öğrencilerim çok yaralanıyoruz. Teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok mutlu oldum hocam, güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil

Desteğiniz bizim için önemli. Daha iyi içerikler üretebilmemiz için hem "Takip Et" butonuna tıklayarak hem de yorumlarınızla bize destek olabilirsiniz. Ayrıca sayfaya daha rahat ulaşmak için sayfamızı sık kullanılanlar klasörüne eklemeyi unutmayınız.